Rulett játék

  1. Fruit Bonanza Nyerőgép Játék: Választhat, hogy letölt egy alkalmazást, vagy megnyithatja az online kaszinót a mobil böngészőjéből, és úgy játszhat, mint egy asztali számítógépen.
  2. 50 Lions Letöltés Ingyen - Szeretnénk ellenőrizni, hogy a kaszinó valóban fizet-e, és mennyi ideig tart.
  3. Aeterna Nyerőgép Játék: Íme néhány a legnépszerűbb fizetési lehetőségek az amerikai játékosok szabályozott Államokban.

Nyerőgépek ingyenes játékok

Cats Letöltés Ingyen
A Scores Casino számos lehetőséget kínál a videó póker iránt érdeklődők számára.
Rulett Piros Fekete Stratégia
A White Rabbit Megaways egy video slot, amely az Alice Csodaországban fantasztikus (és kissé ijesztő) világában játszódik.
Következő nézd meg a listát a legjobb online Bitcoin kaszinók, hogy fizetnek a leányvállalatok is időben havi kifizetések.

Magyar blackjack szerencsejáték

Eurojackpot Húzás Ideje
Minden esetben csak a legnagyobb nyerő kombináció fizet.
Dice Letöltése Regisztráció Nélkül
De ne feledje, hogy ez a Kaszinó nem kínál olyan üdvözlő bónuszokat, mint a Boost.
21 Kockajáték

Miért sír a baba? Csecsemő sírás típusok – hogyan csillapíthatod a sírós babát?

Gyermeked keservesen sír, vigasztalhatatlan és te csak tétlenül állsz, nem tudod, mit tehetnél? Mindent próbáltál, ami eszedbe jutott? Most lépésenként megnézzük a csecsemő sírás okait és típusait, illetve igyekszünk megoldást adni a sírós baba megnyugtatására, csillapítására.

 

Babasírás fajták- csecsemő sírás típusok

Kezdjük először a a sírás “milyenségével”, hiszen már az is árulkodó, hogy milyen hosszan, hangosan sír a pici, illetve milyen egyéb tünetek jelentkeznek a sírás mellet:
  • ha álmos, akkor csak nyöszörög, néha felsír és szemét dörzsöli
  • pici hangokkal kezdődő, forgolódása, majd sírása pelenkacsere szükségességére utal
  • sírdogálással kezdődő, szomorú sírással, társaságra vágyik
  • fájdalmas, hullámszerű, vagy éppen folyamatos sírás fájdalomra utalhat
 

Sírós baba – Az újszülött sírásának okai

Sírós a baba? Miért sír a baba?   Újszülött korában a csecsemő mindent sírással jelez, azt, ha éhes, tisztába kell tenni, magányos, álmos, fáj valamije. Ez leggyakrabban, a rettegett hasfájás. A gyakorlott édesanyák, már a kisbaba sírás hangjából felismerik  a pici igényét, problémáját, vagy a fájdalmát. Mégis minden kisbaba sírásnál megjelenik az édesanyák fejében a kérdés: Miért sír az újszülött csecsemő? A sírós baba a kezdő anyukának nagy fejtörést okoz, de a megérzés és idővel a tapasztalat sokat segít majd. A 20. században és a mai napig is folyamatosan változnak a nézetek, hogy hagyjuk-e sírni a babát, maradjon a kiságyban stb. A korábbi évszázadokban és a törzsi népeknél a jelenben is természetes, hogy a csecsemő és az anya szinte folyamatosan testi kapcsolatban van. Az anya jelenléte, illata, melegsége megnyugvást ad az újszülöttnek, hiszen nemrég, még valóban egy szerves egészt alkottak, amelyet nem szabad erőszakkal megbontani. Sokszor az ösztönös megoldás a legjobb. Ha sír a baba, tegyük mellre, és szinte biztos, hogy megnyugszik. De lehetnek kivételek….  

Amikor éhes a baba- sír

Ha elérkezik az evés ideje, a csecsemő, sírással jelzi édesanyjának, hogy éhes. Ilyenkor kis szünetekkel, hosszan sír – de nem fájdalmasan. Ha ilyenkor megérkezik a hőn áhított táplálék, a sírás is abbamarad. Ha nem, akkor addig erősödik a hangja, amíg nem etetjük meg.  

Miért sír a baba szoptatáskor – miért nem nyugszik meg a mellen? Miért sír a baba evés közben?

Bizony előfordul, hogy az újszülöttnek nem elég az anyatej a kórházban az első napokban, ezért folyamatosan sír a kicsi. A “bababarát” kórházakban gyakran nem támogatják a hozzátáplálást, mivel normál esetben beindul az anyatej termelődése. Valakinél viszont ez több napig is elhúzódik. Érdemes a szoptatást erőltetni akkor is, ha fáj, de legyünk annyira határozottak, hogy ha az újszülött nem hagyja abba a sírást egész éjszaka, akkor kérjünk egy pohárban hozzátáplálást a nővérektől.  Ha ezután megnyugszik az újszülött, akkor éhes volt. Ennyire egyszerű az egész.

6 hetes korig sokat sírhat a baba evés közben

A csecsemő emésztése 6 hetes korig még alakulóban van. A gyomra nincs hozzászokva a bevitt mennyiséghez. Ha sokat szopik, az ugyanúgy rosszul esik neki, mint ha kevés anyatejet kap. Nem bűn a szoptatást tápszerrel kiegészíteni a végén, ha azért sír a baba, mert éhes, és az sem bűn, ha nem tudjuk szoptatni, és a tápszert kell adnunk végig. Előfordulhat, hogy a tápszerből többet eszik, mert könnyebb kiszívni a cumisüveget, mint az anyatejet a mellből. ilyenkor feszül a pocak, ami kellemetlen, és ezért sír. Általában kibukja a felesleget, és a probléma meg van oldva. A másik dolog, amire oda kell figyelnünk, ha szoptatunk, hogy ugyanabból a mellből kapjon végig, mivel először hígabb az anyatej és a táplálóbb rész a vége felé kerül a baba gyomrába. Ez azért jó, mert az anyatej nemcsak éhségre jó, hanem szomjúságra is. Azért nem tanácsos cserélgetni a mellet egy szoptatás alatt, hogy jól lakjon az éhes baba.

2-3 hónapos baba sokat sír evés közben

Ebben az időszakban már a fogzás is beindul. Ilyenkor tapasztalják az anyák, hogy szopizás közben felsír, nyáladzik, majd szopizik és megint sír.

4-5 hónapos baba sírásának lehetséges oka

Előfordulhat, hogy megváltozik a tej íze, menstruáció, vagy újabb terhesség következtében. Ezt is sírással jelezheti felénk kisbabánk.

6 hónapos baba sokat sír

6 hónapos körüli babák szembesülnek azzal, hogy eltérő szájtechnikai kihívást jelent az anyamellből kiszopizni az anyatejet, másként lehet elérni a játszó cumi nyugtató hatását, vagy a hozzátáplálással járó étkezéseket megtanulni. Cumizavar jöhet létre. Ilyenkor ha lehet, inkább a szopizást részesítsük előnybe, nehogy leszokjon a nehezebb technikáról.  

Miért sír a baba evés után?

Ha evés után sír a baba, akkor valószínű a lenyelt levegő az oka. Valószínű, hogy  nem  távozott el tőle teljesen. Büfizéssel gyorsan megoldódik a probléma. Ahogy korábban írtam, előfordulhat, hogy nem volt elégséges a bevitt anyatej mennyisége, vagy a minőséggel van gond. De az is lehet, hogy csak a pelusban van valami, esetleg a puki szorongatja a pociját. Mindenképp szükséges megkeresni az okokat.  

Miért sír a baba elalvás előtt? Este sokat sír a baba

Sírva alszik el a baba? Miért sír a baba ha leteszem? Ha este vagy elalvás előtt sokat sír a baba, akkor nagy valószínűséggel fáradt. Az is lehetséges, hogy a pocakból nem távozott el a levegő vagy a széklet, és attól szenved a kicsi. Elsősorban a levegőnyomást szüntessük meg a pici pocijából büfiztetéssel, majd hasának simogatásával.

Miért sírnak pelenkázáskor a babák?

Pelenkázáskor kibontjuk a piciket, levesszük a „jó meleg” tele pelust. Ez hőváltozással jár, még egy meleg szobában is. Ilyenkor sírással jelzik felénk, hogy hűvös van. Amint visszatesszük a kellemes száraz pelust, biztosak lehetünk az újabb mosolyban.  

Sírva ébred a baba – Miért sír a baba?

Sírva ébred a baba, ha: 
  • hirtelen külső hatás éri
  • éhes
  • fázik
  • mélyalvásból ébred hirtelen
  • fogzik,
  • pelenkacserét igényel…
 

De mit tegyünk, ha vigasztalhatatlanul sír a baba?

A baba sírását nagyon könnyű megszüntetni, ha komfortérzetének hiánya miatt sír. Megetetjük, pelust cserélünk, elaltatjuk és már van is egy mosolygós, boldog babánk. De mit tehetünk akkor, amikor mindezt kipipálhatjuk, mégis sír a csecsemőnk.  

Hasfájás enyhítése csecsemőknél

Ha kizártunk minden komoly problémát, és továbbra is sír a baba, akkor hasfájásra tippelhetünk. Általánosságban három fajta hasfájást különböztetünk meg a síró babáknál:
  • Puha has, amely lágy széklettel társulhat. Ebben az esetben a kismama étrendjében lévő összetevők lehetnek a fájdalom kiváltó okai. Párhuzamot kell keresnünk az étrend és a hasfájás között
  • Kemény has, amely oka lehet a lenyelt levegő, aminek az eltávolításával elmúlik a kellemetlen sírás is. Illetve a székrekedés, amiről szinte minden információ megtalálható ide kattintva.
Mindhárom hasfájás tünetei:
  • a kétségbeesett sírás
  •  a lábacskák felhúzása a hashoz
  • a has összehúzása
  • görnyedés
  • illetve homorítás (a baba hátrafeszíti magát)
Ilyenkor a szülők, a has tapintásával kerülnek közelebb a probléma okainak a kiderítéséhez. A csecsemő hasfájásának enyhítésére és megszüntetésére legideálisabb megoldás a babamasszázs. Sangitának köszönhetően, ez a több ezer éves módszer megtanulható minden szülő számára.   

De most nézzük, miért sírhat még ezen kívül a kicsi:

  • Ha valaki dohányzik a családban, elképzelhető, hogy ez okozza a sírást, még ha nem is a kicsivel egy szobában gyújtunk rá.
  • Talán túl sok az inger számára, ami egyáltalán nem meglepő a mai világban, de nem tesz jót a kisbabának és ezért ezt sírással fejezi ki.
  • Az újszülött megérzi, ha feszültség van a családtagok között és ettől is feszültté, nyugtalanná válhat.
  • Legjobb esetben csak unatkozik és egy kis figyelemre van szüksége.
  • Ha viszont a síráshoz más, súlyosabb tünetek is társulnak, ajánlott a gyermekorvos tanácsát kikérni.
 

Egész nap folyton sír a baba?

A csecsemő alapos megfigyelése és a gyermekorvossal való konzultációk során számos kórkép kizárható, ami a szülők megnyugtatására szolgál. Ha nem találjuk a csecsemő sírás okait, és nem tudjuk csillapítani a babát semmilyen módszerrel, akkor mindenképpen forduljunk a háziorvoshoz vagy a védőnőhöz!  

Mikortól sír kevesebbet baba?

A kisbabáknak időre van szükségük, mire teljesen átállnak a kinti életre. Általában 3 hónapos kortól kevesebbet sírnak. Vannak picik, akiknél rövidebb, vagy hosszabb ez az időszak.  

Összefoglalásként jöjjenek a legjobb tippek, hogy megnyugtassuk a sírós babát:

  • Próbáljunk olyan környezetet teremteni mint amilyen az anyaméhben szokott lenni, ez általában lenyugtatja az újszülötteket, biztonságban érzik magukat:
    • Csavarjuk pólyába, vagy takaróba az apróságot.
    • A testközelségünktől is megnyugszik a kisbaba, ha az hiányzik neki éppen.
    • A zümmögő, zúgó hangok, ritmusok is az anyaméhet idézik fel, például a mosogatógép, vagy a mosógép.
  • Sokszor a fürdés is nyugtatóan hat.
  • Fektessük a hasára a picit.
  • Tegyünk cumit a szájába.
  • Szoptassuk az újszülöttet, ha éhes ne várjuk, hogy leteljen a 3 óra.
  • A kismamák már ösztönösen csitítják gyereküket a shhhhh hanggal, ami szintén használ.
  • Mozgassuk meg a kicsit, így lefárad és meg is nyugszik.
  • Az is lehet, hogy a babának semmi baja, csak mi vagyunk feszültek ami átterjed a kicsire is.
  • Próbáljuk ki a babamasszázst, amely ebben az esetben is hatásos.
Ha szeretnél többet megtudni a babamasszázsról és a hasfájásról, nézz be a babamasszázs blogba! Tudj meg többet arról, hogyan csillapítja a babamasszázs a kisbabák hasfájását!

Nézd meg a következő blogbejegyzéseket is!

A csecsemő székrekedés kezelése, megoldás babáknak

A csecsemő székrekedés kezelése, megoldás babáknak

Ha idekattintottál, akkor sürgős megoldást keresel a kisbabád székrekedésére!   Nagyon jó helyen jársz! Megpróbálom Neked összefoglalni, mindazt az információt, ami ezzel kapcsolatban segít, hogy a legjobb, a leggyorsabb bababarát megoldás tudd kiválasztani!...

1 hónapos baba

1 hónapos baba

Szépen fejlődik kisbabád? Hogy elrepült ez az egy hónap, igaz? Az 1 hónapos baba már nagyon sokban különbözik az újszülőtt csecsemőtől. Vegyük sorra, hogy mik ezek!   Akár egy kis naplót is vezethetsz, milyen változásokat tapasztalsz kisbabádon... A cikk...

Kólika csecsemőknél – a kólika tünetei és kezelése

Kólika csecsemőknél – a kólika tünetei és kezelése

  A kisbabás anyukák gyakran panaszkodnak arra, hogy a pici hasfájós, emiatt sokat sír. Tapasztalatlan szülőként vajon honnan lehet tudni pontosan, hogy a pár hónapos csecsemő miért sír? Biztos, hogy hasfájás más néven kólika áll a sírás hátterében? A kólika...

3 hónapos baba fejlődése

3 hónapos baba fejlődése

Idővel szeretnén tudni, kisbabád hogyan fejlődik, hol kellene már tartania pld. 3 hónapos korában Gondoltam, készítek neked egy kis összefoglaló arról, hogyan viselkedik egy 3 hónapos baba. Ha előrelátó voltál és segítetted kisbabádat pld. a babamasszzázzsal, akkor...

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Pin It on Pinterest